Home / VIDEO / Czym jest telewizja internetowa?

 

IPTV oznacza Internet Protocol Television. Jest to technologia służąca do nadawania filmów przez Internet. Innymi słowy, do oglądania telewizji internetowej nie jest wymagane połączenie kablowe ani integracja satelitarna i w łatwy i szybki sposób możesz oglądać na ekranie telewizora filmy online. Gdzie szukać interesujących nas programów i jakie zalety ma telewizja internetowa?

Wolność

Jest to największa ze wszystkich zalet telewizji internetowej dla widzów. Treść w Internecie jest zawsze dostępna. Wybierasz tylko to, co chcesz wyświetlić. To całkowita swoboda wyboru i korzystania z programów telewizyjnych. Mówiąc najprościej, nie jesteś związany z programami telewizyjnymi nadawanymi przez firmy telewizji satelitarnej i kablówki. Sam wybierasz filmy online które chcesz obejrzeć i sam decydujesz, kiedy to zrobisz.

W telewizji satelitarnej i kablowej widzowie muszą siedzieć przed telewizorami, aby oglądać dany program. Telewizja internetowa zapewnia swobodę wyboru urządzenia, takiego jak tablet i komputer, aby oglądać popularne programy telewizyjne. Ta wolność pozwala nam oglądać także te programy, które zostały już wyemitowane. Możesz łatwo znaleźć czas na obejrzenie programów na swoim laptopie. Dzięki telewizji internetowej nie ma potrzeby zmiany lokalizacji, aby oglądać telewizję, gdy można uzyskać dostęp do programów telewizyjnych na smartfonie. Telewizja internetowa zapewnia swobodę wyboru programów, które obejmują odcinki telewizyjne, podcasty, telewizję na żywo, filmy na żądanie oraz aplikacje i witryny. Wszystkie te źródła razem oferują barwną listę programów telewizyjnych. Czy uważasz, że połączenie kablowe telewizji satelitarnej może dać ci taką swobodę?

Telewizja internetowa to też wolność od długich i kosztownych umów. Szeroka gama oferowanych programów jest dostępna w przystępnych i krótkoterminowych umowach lub bez jakichkolwiek zobowiązań. Co więcej, każdy film możesz oglądać komfortowo i swobodnie, ponieważ sygnały są przesyłane za pośrednictwem łącza szerokopasmowego. Nie będzie problemu z łącznością i nie będziesz musiał przegapić swoich ulubionych programów telewizyjnych z powodu złego połączenia.

Na telewizorze

Jedyną wadą telewizji internetowej, jest fakt, że oglądanie filmów na przykład na laptopie, może być uciążliwe. Jest jednak proste rozwiązanie tego problemu. Wystarczy podłączyć dowolne urządzenie do telewizora. Najlepiej, jeśli jest to Smart TV.

Korzystanie z inteligentnego telewizora bez Internetu jest jak korzystanie z samochodu bez gazu. Wskazane jest korzystanie z pełnoprawnej linii prędkości – jest to jedyny sposób oglądania na przykład transmisji sportowych w doskonałej jakości. Istnieją dwa sposoby połączenia:

  • Podłącz kabel wychodzący z routera do złącza LAN telewizora
  • Podłącz telewizor LG do routera Wi-Fi. Zalecamy korzystanie z nowoczesnych routerów, które zapewniają połączenie na częstotliwości 5 GHz.
  • Tymczasowo możesz użyć modemu USB z kartą SIM do mobilnego Internetu lub połączyć się ze smartfonem przez Wi-Fi Direct.

Przed skorzystaniem ze sklepu z aplikacjami dla Smart TV musisz zarejestrować się na oficjalnej stronie internetowej producenta. Aby to zrobić, wybierz pozycję „Zaloguj się” w menu głównym i zarejestruj się za pomocą swojego adresu e-mail, a następnie potwierdź rejestrację za pomocą linku z otrzymanej wiadomości e-mail. Teraz możesz zalogować się na swoje konto. Nie zapomnij zaznaczyć pola „Pozostań zalogowany” przy pierwszym logowaniu, aby nie wprowadzać hasła za każdym razem. Następnie możesz cieszyć się tysiącami filmów i programów telewizyjnych, które obejrzysz całkowicie za darmo.